Dobrý den

Na této webové stránce bychom Vám rádi přiblížili práci a aktivity sdružení dobrovolných hasičů z Městyse Stráž, který se nachází v západních Čechách v okrese Tachov  (49°40'11.130"N, 12°46'43.240"E).

Motivační klip

a jedna pro odlehčení

Pro přijetí do sboru není třeba žádných hasičských znalostí a dovedností, jen chuť a čas, se je naučit. Sháníme nové členy do zásahové jednotky Sboru dobrovolných hasičů městyse Stráž. Členem se může stát každý, kdo chce pomáhat těm, kteří pomoc hasičů potřebují a splňují níže uvedené podmínky pro přijetí:

 

- trestní bezúhonnost
- minimální věk 18 let (nejlépe ukončený druhý stupeň vzdělání (SOU, SPS, OA ….)
- zdravotní způsobilost ( kontrola u obvodního lékaře )
- dobrá fyzická zdatnost
- zodpovědnost a ochotu pomáhat druhým
- chuť pracovat
- bydliště ve Stráži nebo blízkém okolí
- ochotu jezdit na školení, výcviky atd.  
- výhodou je platné řidičské oprávnění na nákladní vozy, tedy sk. C

 


Pokud máte zájem nebo jakýkoliv dotaz, tak přijďte mezi nás. Stačí si domluvit schůzku, buď s velitelem JPO III (p. Prokop) nebo starostou SDH Stráž (p. Radoš), nebo osobně každý pátek od 18:00 ve zbrojnici ve Stráži.

Rádi uvítáme každého zájemce o toto náročné poslání, neboť „hasič jde tam, odkud ostatní utíkají”.

 

 

Nový hasič, člen JSDH … by nikdy neměl zapomenout na následující desatero!

 

1. Nehledej v dobrovolném sboru hasičském ni zisku, ni slávy, nýbrž jen povinnosti bratrské pomoci v neštěstí.

2. Jsi-li hasičským dobrovolníkem, buď jím celou duší a celým tělem, nemáš-li dobré vůle, nejsi dobrovolníkem a jsi dobré věci na obtíž.

3. Buď obětavý a statečný, ale jednej vždy s rozvahou, zbytečně nevydávej se v nebezpečí a dbej v činnosti hasičské svého zdraví.

4. Jsi-li činovníkem, nevypínej se nad jiné, ale pamatuj, že ti, kteří Tě zvolili, očekávají od Tebe činnosti zvýšenou a všechny přednosti těla i duše.

5. Bratry své považuj za rodné, jsi-li vzdělanější, nepohrdej jimi, ale hleď se jich povznést.

6. Pamatuj, že na hasičském dobrovolníku se žádá povaha přímá, šlechetná a vlastenecká, v pospolitém jednání počestná a vlídná.

7. Užitečnost hasičského zřízení dokazuje se lépe skutky než slovy, ale zájmy hasičské dlužno vždy a všude slušným způsobem hájit.

8. Nevyvolávej ve spolku různic, sporů a pohoršení, ale přičiň se kvůli dobré věci, abys všeliké neshody přátelským způsobem zamezil nebo usmířil.

9. Máš-li na sobě čestný stejnokroj hasičského dobrovolníka, pamatuj, že nevhodným způsobem a chováním nezpůsobíš hanbu jen sobě, ale zařízení, jehož odznak nosíš.

10. Jsi-li členem hasičské dobrovolnosti, pak se tímto desaterem řiď a pak budeš dobrým hasičským dobrovolníkem.

Nábor do JSDH

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Novinky

Nový webmaster

30.03.2013 21:00
Byl osloven nový správce stránek, takže dejme mu nějaký čas na přípravu . Na stránkách se stále pracuje. Skupr

Napsali o nás .....

17.02.2011 17:59
Hóóoóříííííí? Ve čtvrtek 10. 2. 2011 žáci z 1., 2. a 3. třídy společně se svými učitelkami vyšli do města! Ne, není to verš ze Zlatého kolovratu, ale nechali jsme se vylákat zimní sluníčkem na vycházku po Stráži. Cesta nebyla dlouhá, protože naším cílem se stala požární zbrojnice místních...

Nová hasičská zbrojnice

02.11.2006 10:51
Dne 31. října 2006 byla slavnostně otevřena zcela nová budova hasičské zbrojnice v obci Stráž u Tachova, čímž místní dobrovolní hasiči, zařazeni do kategorie JPO3, získali vhodné podmínky pro svou práci a práci s mládeží. Slavnostního přestřižení pásky se ujal starosta obce...
<< 1 | 2

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: