3. Leden 2018

Přimda, Mlýnec, na příjezdu k průmyslovému areálu, Požár

Jednotka vyjela na likvidaci požáru černé skládky pneumatik mezi Vysočany a Mlýnec. Po příjezdu na místo události zde již zasahovaly jednotky SDH Přimda, SDH Bor a HZS Tachov. Jednalo se o požár malého rozsahu, naše jednotka nezasahovala.

GPS: 49.7026683N, 12.7138397E

26. Únor 2018

Stráž, Souměř, Požár

Jednotka vyjela na likvidaci požáru rodinného domu do Souměřě. Po příjezdu na místo události byla dřevěná budova o rozměrech cca 10x5 m již zcela v plamenech. Po sestavení hadicového vedení jsme jedním C proudem začali ochlazovat stěnu sousední stodoly, aby jsme zabránili rozšíření požáru a druhým C proudem začali likvidovat požár. Po našem příjezdu, při sestavování hadicového vedení došlo k výbuchu plynové tlakové lahve PB, která se nacházela uvnitř hořícího objektu. Druhou lahev jsme začali ochlazovat a posléze vynesli z objektu. V hořícím objektu se nacházela sláma, kterou jsme museli rozhrabovat a dohašovat. Při této činnosti se pod členem naší jednotky, prolomila dřevěná podlaha a došlo k jeho zranění na pravé noze. Jedná se o bolestivé zranění na nártu a vyvrtnutí kotníku. Podle pozdějších informací se jedná o zlomeninu postranní kosti v nártu pravé nohy. Na místě události byla naše CAS doplňována CASkou SDH Bor a později HZS Tachov.

www.pozary.cz/clanek/183725-k-pozaru-provizorniho-pribytku-vyjely-do-obce-soumer-j ednotky-ps/

Vid eo

3. Duben 2018

Stráž směr Souměř, Požár

Jednotka vyjela na požár trávy ze Stráže směrem na Souměř. Jednalo se o požár trávy na ploše cca 10m x 4m u silnice cca 200m za obcí Stráž. Na likvidaci požáru jsme použili vysokotlaký proud. Ke škodě nedošlo. Cestou zpět na základnu jsme doplňovali vodu do CAS.

GPS: 49.6696489N, 12.7685700E

4. Duben 2018

Stráž směr Bor, Požár

Jednotka vyjela na požár odpadu cca 500m za Stráží směrem na Bor. Jednalo se o nedohašené ohniště po pálení větví na ploše 2 x 2m na kraji pastviny u silnice. Ohniště jsme rozhrabali a prolili vysokotlakým proudem. Ke škodě nedošlo.

GPS:49.6772444N, 12.7837511E

3. Květen 2018

Bor, nádraží, Požár

Jednotka vyjela na likvidaci požáru motorového vozu na železniční nádraží do Boru. Jednalo se o požár lokomotivy malého rozsahu, který byl zlikvidován ještě před naším příjezdem. Po provedeném průzkumu jsme se vrátili zpět na základnu, naše jednotka nezasahovala.

GPS: 49.7176197N, 12.7786522E